WEB TASARIM

Hakkımızda Sayfasında Olması Gereken 5 Özellik

Ekleyen AHMET AKKÜP

Hakkımızda sayfanız ya da hakkımızda yazısı sizin için çok önemli olmayabilir fakat aslında web tasarım konusunda oldukça önemlidir. Ana sayfanız tabii ki de önemlidir. Ürün ya da hizmet listeniz de ona keza. Fakat, hakkımızda sayfanızı optimize etmezseniz, tüm bileşenleri tamamladığınızda elinize geçecek olan çevrim içi vizyonu ve size büyük paralar getirebilecek olan takipçileri ve ziyaretçileri kaybedebilirsiniz.

Hakkımızda Sayfasında Olması Gereken 5 Özellik


İşte hakkımızda yazısı ile ilgili o 5 özellik:

1- MERAK UYANDIRAN İÇERİK

Evet, bildiğiniz üzere hakkımızda yazısı, ziyaretçilere sizin ve işletmenizin hakkında bilgi vermektedir. Fakat, önemli olan bunları nasıl anlattığınızdır. Soğuk ve resmi bir anlatım sıkıcı olabilir ve ziyaretçileriniz anında sayfanızı kapatabilir. İşletmeniz sizin için her şeydir. Bu sebeple işletmenizi anlatırken ilgi çekici bir yöntem ile anlatmalısınız. İşinize olan tutkunuzu ve kişiliğinizi yansıtın, işletme tipinizi gösterin. Tüm bunları yapması ve içeriğinizi daha profesyonelleştirmesi için bir yazar tutun. Unutmayın, kişisel hikayenizi anlatın ve bunu tutku ile yapın.

2- VİZYONUNUZ

Hakkımızda sayfanız sadece ziyaretçilerinize öz geçmişinizi anlatmanız için değil; vizyonunuzu, misyonunuzu ve değerlerinizi göstermeniz için büyük bir şanstır.
Ne yapıyorsunuz?
Nasıl yapıyorsunuz?
Yaptığınız bu şey ziyaretçileriniz için neden önemli?
Tüm bunları yani kim olduğunuzu dikkat çekici bir web tasarımı ile ziyaretçilerinize anlatın.

3- EKİP FOTOĞRAFLARI

İşletmenize ve mevcut durumunuza şöyle bir bakış, ziyaretçilerinizin ilgisini o kadar da çekmeyebilir. Çalışanlarınızın fotoğraflarını koymak, ziyaretçileriniz ile aranızda kişisel bir bağ oluşmasını sağlar. Ayrıca bu sayfanın tasarımı, diğer sayfalarla uyumlu olmalıdır. Kullanacağınız bu bileşenler sizin kalitenizi gösterir. Eğer, ziyaretçileriniz gördüklerini beğenirlerse, sitenizi daha derinden incelemeye ve sitenizde aktif olmaya başlayacaklardır.

4-SOSYAL MEDYA ÇAĞRISI

Sitenizin tüm sayfalarında ziyaretçilerinize aktif olma şansı verdiniz lakin hakkımızda sayfası hariç. Şimdi ise işletmenizin vizyonunu ve değerlerini ziyaretçilerinizle bağdaştırdınız. İşte tam da şimdi, yazınızın en sonundaki boyutları büyütüp ziyaretçilerinizi aktif olmaya davet etmenin tam zamanı. Sosyal medya bağlantılarınız sayesinde de sizi ziyaret eden misafirlerinizi farklı mecralardaki hesaplarınıza yönlendirebilir ve böylelikle onların daha aktif olmasını sağlayabilirsiniz.

5-ODAKLANMA VE YÖNLENDİRME

Bir hakkımızda sayfası, sitedeki diğer tüm sayfalar gibi oldukça dikkatli bir şekilde planlanmalı ve yayınlanmalıdır. Eğer böyle olmazsa, ziyaretçilerinizin ilgisini kaybetmenize ve dolayısıyla gelecekteki satışlarınızın düşme ihtimalinin riskini alırsınız. Eksiksiz ve kusursuz bir hakkımızda sayfası için tüm bu noktaları göz önünde bulundurun ve daha sonra bu bileşenleri bir araya getirmenin en iyi yolunu bularak sayfanızı yayına alın.

Sakın ola vasat bir hakkımızda sayfası yapmayın. İşletmenizin her konuda en iyilere layık olduğunu düşünüyorsanız, bunu hakkımızda sayfası tasarımı için de kurgulamaktan asla çekinmemeli ve de unutmamalısınız. Yukarıda anlatılan beş temel adımı uygulayarak ya da kendinize göre uyarlayarak oldukça mükemmel bir sayfa hazırlayabilirsiniz. Böylelikle de, hem müşterileriniz ile hem de potansiyel müşterileriniz ile oldukça sıkı bir bağ kurma şansına sahip olursunuz.

FACEBOOK İLE YORUMLA

YUKARI