OPTİMİZASYON

Sahte SEO Uzmanı Sitenize Zarar Verir!

Ekleyen AHMET AKKÜP

SEO Uzmanı, seo hizmetlerini ya da arama motoru çalışmalarını kusursuz bir şekilde yapması düşünülen kişilere verilen isimdir. Birbirinden farklı özellikler ve algoritmalarla çalışan arama motorları için yapılan çalışmaların tamamı da uzmanlar tarafından yapılması gerekmektedir.

Sahte SEO Uzmanı Sitenize Zarar Verir!


Eğer, SEO çalışmaları bir SEO uzmanı tarafından değil de arama motoru optimizasyonu konusunda çok fazla bilgiye sahip olmayan sıradan bir kişi tarafından yapılırsa, bu sitenize faydadan çok zarar getirecektir.

Çünkü, Google başta olmak üzere neredeyse tüm arama motorları sürekli olarak algoritmalarını geliştirmekte ve bunun sonucunda da doğal yani hile içermeyen çalışmalara önem vermektedir. Uzman olmayan bir SEO çalışanıysa hemen basit yollara başvuracaktır çünkü bir anda hızlı bir şekilde siteniz yükselirse onu takdir edersiniz. Peki sonuç? Bu çalışmaların sonucunda siteniz artık asla Google ve diğer arama motorlarında görünmeyebilir. Yani banlanabilirsiniz!

Evet, SEO konusunda da sahte (!) uzmanlar ortaya çıkmıştır. Böyle kişiler internet sitenize faydadan çok zarar getirirler. Buna emin olabilirsiniz çünkü şu ana kadar birçok müşterimiz eskinden çalıştıkları kişiler hakkında bu yorumları yapmaktadır. Yani, gerçek ve acı tecrübeler!

YANLIŞ TEŞHİS ÖLDÜRÜR!
Nasıl bir doktor yanlış tedavi uyguladığında hastayı kaybetme yani ölümlü bir olay ile karşılaşma ihtimali varsa, SEO uzmanı olmayan birisinin de arama motoru optimizasyonu konusunda atacağı yanlış adımlar, sitenizin ölmesi yani arama motorlarından silinmesi ile sonuçlanabilir. Burada ölümden kastımız ise, sitenizin arama motorlarından banlanması yani artık hiçbir şekilde arama motorlarında yapılan aramalarda görüntülenmemesi anlamındadır. Bu da sitenize yani işletmenize telafisi mümkün olmayacak şekillerde geri dönecektir. Örneğin, günde 10 kez çalan telefonunuz artık hiç çalmayacak. Bunun sonucunda müşteri sayınız azalacağı için şirketinizin zarara doğru sürüklenmesi söz konusu olacaktır. Böyle bir hadise ile karşılaşmayı ister misiniz? Elbette ki cevabınız hayır olacaktır.

OPTİMİZASYON UZMANLARI NASIL ÇALIŞIR?
Arama motoru optimizasyonu konusunda uzman kişiler site analizi, sektörünüzün ve markanızın analizi, profesyonel makale yazımı, tanıtım yazısı alımı, backlink temini gibi işlemleri yaparlar. Bunların sonucundaysa, elde edilen başarıları raporlayarak şirketinize sunarlar. Bu süreci planlı ve programlı bir şekilde yaptıkları için de Google yapılan seo çalışmalarını gayet doğal görür çünkü plansız yapılan çalışmalar sitenize bir hayli zarar verecektir. Ayrıca, site içi optimizasyon ve site dışı optimizasyon konuları da bu başlıkta incelenebilir.

Fakat, her seo uzmanı için bu pozitif özellikler geçerli olmayabilir. Öyle ki, yüzlerce bu sıfata sahip olduğunu iddia eden kişi arasından doğru olanı seçmek sizin için neredeyse imkansız olacaktır.

Siz de gerçekten profesyonel seo hizmeti almak isterseniz, bizlerle her an iletişime geçebilirsiniz. Çünkü 3.GÖZ CREATIVE MEDIA olarak biz sadece kurumsal seo çalışmaları yapmaktayız ve bu yüzden de profesyonellik bizim için çok önemlidir.

Lütfen aklınızda olan soruları bize sormaktan çekinmeyiniz.

FACEBOOK İLE YORUMLA

YUKARI